joewein.net   joewein.de LLC
fighting spam and scams on the Internet
Try our spam filter!
Free trial for 30 days
  jwSpamSpy

Home
About Us
Spam
419/Nigeria
Fraud
Contact

"419" Scam – Advance Fee / Fake Lottery Scam

The so-called "419" scam is a type of fraud dominated by criminals from Nigeria and other countries in Africa. Victims of the scam are promised a large amount of money, such as a lottery prize, inheritance, money sitting in some bank account, etc.

Victims never receive this non-existent fortune but are tricked into sending their money to the criminals, who remain anonymous. They hide their real identity and location by using fake names and fake postal addresses as well as communicating via anonymous free email accounts and mobile phones.

Keep in mind that scammers DO NOT use their real names when defrauding people.
The criminals either abuse names of real people or companies or invent names or addresses.
Any real people or companies mentioned below have NO CONNECTION to the scammers!

Read more about such scams here or in our 419 FAQ. Use the Scam-O-Matic to verify suspect emails.

Click here to report a problem with this page.

 

 

Some comments by the Scam-O-Matic about the following email:

Fraud email example:

From: "Deputy Managing Director (IMF)" <afrilog@vodafone.com.gh>
Reply-To: "Deputy Managing Director (IMF)" <info@imfukunit.co.uk>
Date: Sat, 25 May 2019 22:14:55 +0000 (GMT)
Subject: =?utf-8?Q?OG=C5=81OSZENIE_O_P=C5=81ATNO=C5=9ACI_WYNAGRODZE=C5=83.?=

Uwaga: Beneficjent,

Możesz nie rozumieć, dlaczego ta poczta dotarła do ciebie. Wspólne spotkanie zostało zorganizowane przez czołowych urzędników Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) z Senacką Komisją ds. Pojednania Długów Zagranicznych i Zespołem ds. Wdrażania Funduszu na rzecz Beneficjentów / Dziedziczenia w kategorii D, dotyczącą wszystkich ofiar oszustw na całym świecie, które zostały skierowane i na czele z tymi dwoma ciała. Konieczne stało się skontaktowanie z Tobą w tej sprawie.

Ten e-mail jest przeznaczony dla wszystkich osób, które zostały oszukane lub wymuszone z powodu oszustwa z tytułu zaliczki, a niektórzy emeryci, którzy nie otrzymali zasiłku z tytułu zasiłku, korzystają z rządu swojego kraju.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), Grupa Banku Światowego i Federalne Biuro Śledcze (FBI) zgodziły się zrekompensować każdemu z was sumę pięciu milionów dolarów amerykańskich (5.000.000,00 dolarów). Dotyczy to emerytowanych emerytów, wszystkich zagranicznych kontrahentów / najbliższych krewnych i osób, które miały niedokończoną transakcję lub międzynarodowych firm, które zawiodły z powodu problemów rządu lub nieprawidłowości.

Podczas spotkania stwierdzono, że wszystkie potencjalne fundusze beneficjenta rekompensaty powinny być ZAPŁACONE przez KARTĘ ATM BANKU LUB PROJEKT BANKOWY i przesłane odpowiednio do ich kraju.

Wszyscy beneficjenci zostali wybrani za pośrednictwem globalnego losowego zintegrowanego systemu sporządzonego w 27 milionach adresów e-mail za pośrednictwem Internetu, a szczęśliwi beneficjenci nie muszą kupować żadnych biletów, aby skorzystać z tego programu kompensacyjnego. Twój e-mail znajduje się na naszej liście i dlatego kontaktujemy się z Tobą, został on uzgodniony i podpisany przez Radę Dyrektorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) i Powierników Grupy Banku Światowego.

Prześlij swoje pełne dane, takie jak imię i nazwisko: numer telefonu: wiek: płeć i adres oraz numer referencyjny pliku poniżej (IMF-90990_WB) za wypłatę odszkodowania.

Osoba kontaktowa: Pan Joaquim Levy.
======= Dyrektor finansowy
(Grupa Banku Åšwiatowego) =======
E-mail: info@joaquimlevy.com
Tel: + 44-7452286707

Mamy nadzieję usłyszeć od ciebie, gdy tylko otrzymasz wypłatę odszkodowania. Jeśli masz jakieś pytania, możesz wysłać mi wiadomość e-mail. (info@imfukunit.co.uk)

Pozdrowienia,
Pan Mitsuhiro Furusawa (Zastępca Dyrektora Zarządzającego MFW)
CC: Pani Kristalina Georgieva (Dyrektor Naczelny Banku Åšwiatowego)
CC: Pan Christopher A. Wray (FBI, Dyrektor)
************************************************** ************************************************** ************************************************** ***********************
UWAGA: Jeśli otrzymałeś tę wiadomość w swoim folderze SPAM / BULK, to znaczy z powodu ograniczeń wprowadzonych przez Twojego dostawcę usług internetowych, my (Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF)) zachęcamy Cię do rzeczywistego potraktowania go.

Anti-fraud resources: